ZPH UMEKS

Firma powstała w 2001 w Płocku. W ostatnich latach wyspecjalizowała się w produkcji urządzeń wspomagających ogrzewanie i wentylację.

Wiodącymi produktami są:

  • Mechaniczny Wyciąg Spalin do Komina , Grilla i Wędzarni
  • Wentylator Kanałowy do Gorących Mediów
  • Wentylator do Gorącego Powietrza w Kominkach – DGP
  • Turbina Kominkowa WICHER – DGP
  • Wentylator Promieniowy

Pozostałe produkty to cała gama urządzeń i podzespołów do budowy systemów kominowych i wentylacyjnych. Są to piece-kozy, wentylatory, dmuchawy, rury kominowe i wentylacyjne, kolana, redukcje, łączniki, itp.

Urządzenia i podzespoły wykonywane są z blach kwasoodpornych, ocynkowanych oraz zwykłych w zależności od przeznaczenia. Większość asortymentu wykonywana jest we własnym zakresie co pozwala na sprzedaż po umiarkowanych, a nawet niskich cenach.

Taka polityka cenowa jest wynikiem wdrażania stworzonego przez firmę programu „Ciepło dla Kowalskiego”, którego ideą jest produkcja i sprzedaż urządzeń i podzespołów do ogrzewania po cenach dostępnych dla przeciętnego użytkownika.

Należy podkreślić, że wiodące produkty zostały zaprojektowane i zbudowane przez firmę UMEKS i są chronione prawem autorskim. Firma posiada stanowisko kontrolno-pomiarowe i wszystkie niezbędne przyrządy w celu określenia faktycznych parametrów technicznych wykonywanych urządzeń.