MECHANICZNY WYCIĄG SPALIN DO KOMINA , GRILLA , WĘDZARNI .

Firma UMEKS prezentuje urządzenie wytwarzające wymuszony ciąg kominowy z wykorzystaniem silnika elektrycznego i śmigła.Może wyciągać spaliny o temperaturze do 250′ Celsjusza w pracy ciągłej.

BUDOWA I ZASADA DZIAŁANIA

Specjalna konstrukcja chroni silnik przed wysoką temperaturą i szkodliwym działaniem spalin-silnik nie ma bezpośredniego kontaktu ze spalinami,ponieważ jest umieszczony w specjalnym kanale,który jest jednocześnie kanałem chłodzącym.Wentylator w czasie pracy jednocześnie wyciąga gorące spaliny i zasysa kanałem chłodzącym zimne powietrze do chłodzenia silnika.
Urządzenie zasilane jest napięciem 230V i charakteryzuje się znikomym poborem mocy.W zależności od modelu jest to wartość rzędu 42-100W.

ZASTOSOWANIE

Mechaniczny wyciąg spalin stosuje się wszędzie tam,gdzie nie ma naturalnego ciągu kominowego,komin okazał się za mały do nowego większego pieca lub trzeba budować nowy wysoki komin-przy zastosowaniu mechanicznego wyciągu spalin komin nie musi być wysoki ani wystawać ponad dach budynku.Urządzenie można stosować do pieców centralnego ogrzewania a także w kominkach,grillach ogrodowych i restauracyjnych i przydomowych wędzarniach do wspomagania wyciągu dymu.

ZALETY STOSOWANIA MECHANICZNEGO WYCIĄGU SPALIN

-szybkie rozpalanie ognia
-brak dymienia przy otwartym palenisku-zalecane przy kominkach i grillach
-całkowite spalanie opału
-oszczędność opału
-bez względu na warunki atmosferyczne ogień zawsze się pali
-możliwość palenia świeżym lub wilgotnym drewnem

WYKONANIE I PODŁĄCZENIE

Mechaniczne wyciągi spalin wykonywane są jako mocowane „na rurę”-średnica od 80mm do 300mm lub z podstawą do mocowania na komin murowany na typowe rozmiary kominów.
Jest także możliwość wykonania na specjalne zamówienie przy nietypowej średnicy rury lub wymiaru komina murowanego.Urządzenia wykonane są z blachy kwasoodpornej w gatunku 1.4404-tzw.”kominówki”.
Podłączenie wykonujemy przewodem elektrycznym 3-żyłowym.Na urządzeniu jest zamontowana puszka hermetyczna,w której łączymy przewód zasilający z przewodem wentylatora.Zasilanie może być wykonane za pośrednictwem wtyczki wkładanej do gniazdka lub zwykłego wyłącznika oświetleniowego.Dodatkowo proponujemy opcję
REGULATORA OBROTÓW Z WYŁĄCZNIKIEM.
Regulator obrotów umożliwia regulowanie siły ciągu kominowego w zależności od potrzeby,np. przy rozpalaniu lub dokładaniu do ognia urządzenie pracuje z maksymalną siłą,a w czasie normalnego palenia siłę ciągu można zmniejszyć.Wszystkie szczegóły opisane są w instrukcji obsługi.

Prezentowany mechaniczny wyciąg spalin do komina jest wytwarzany od 2012 roku i doskonale radzi sobie ze wszystkimi problemami związanymi z dymieniem lub brakiem naturalnego ciągu kominowego.Nie musi wystawać ponad dach budynku,zapewnia ciąg i prawidłowe spalanie przy długich poziomych systemach kominowych i w każdych warunkach atmosferycznych.
Urządzenie jest zbudowane w taki sposób,że w sytuacji awaryjnej-uszkodzenie silnika lub brak zasilania-komin zachowuje swój naturalny ciąg-nie grozi zaczadzenie.
Prezentowane urządzenie jest chronione w Urzędzie Patentowym RP – Prawo Ochronne Nr 67399
Więcej szczegółów w zakładce Dane Techniczne i Sklep.